مطالب شیرین روان شناسی و متافیزیک
ان ال پی . چهره شناسی و مطالب خواندنی دیگر
۱۳۸٧/۳/٢٩
همه می توانند ریکی را بیاموزند ... نظرات() 

همه می توانند ریکی را بیاموزند
توانایی یادگیری ریکی به میزان هوش و توانایی تمرکز افراد بستگی ندارد و نباید سالیان دراز صرف تمرین آن شود. ریکی به سادگی از استاد به شاگرد انتقال می یابد، و بلافاصله پس از این انتقال شاگرد ریکی را کسب کرده است و می تواند آن را به کار برد. از این رو همه به آسانی می توانند ریکی را بیاموزند.
ریکی، شکل خالصی از شفابخشی است و به استعدادهای فردی یا تواناییهای اکتسابی بستگی ندارد به همین دلیل احتمال اینکه درمانگر این تجربه را مخدوش کند وجود ندارد احساس وصل مستقیم به عشق شفابخش و حمایت الهی کاملاً آشکار است.

۱۳۸٧/۳/٢۸
ویژگی ها و کاربردهای ریکی بخش 2 ... نظرات() 

6. ریکی قادر است در بعد زمان و مکان سفر نماید. به زبان ساده تر، طبق اصول فیزیک برای انرژی هرگز نمی توان جا و مکان و بعد و زمان خاصی را تعیین و مقرر نمود. انرژی آزادانه در طبیعت موجود است و تنها بر اساس نیاز از صورتی به صورت دیگر تبدیل می شود. بنابراین، ریکی نیز که کامل ترین درجه انرژی کائنات است، از این قاعده تبعیت می نماید. کاربران ریکی سطح دو که با سمبل "راه دور" ریکی آشنا می شوند می توانند برای رهایی از آلام و درد ها و عذاب های زندگی گذشته به اولین زمان شروع خاطرات و گرفتاری های خویش در زمان گذشته ریکی انتقال دهند تا به کلی از آنها رهایی یابند. در این حالت، ریکی اولین و اصلی ترین عامل ایجاد مشکل در زمان گذشته را شناسایی نموده و ارتعاش "کی" منفی آن را تغییر می دهد یا تبدیل به "کی" مثبت می نماید و بدین سان در مدت زمانی کوتاه و به طور معجزه آسا بسیاری از ناراحتی های روحی و روانی را که ریشه در گذشته دارند نابود و برطرف می نماید. همچنین از ریکی می توان برای بهبود شرایط حال و ایجاد امکانات لازم برای موفقیت در آینده استفاده نمود.

در ذیل به برخی از کاربردهای ریکی اشاره کوتاهی داریم:

ریکی به کار می رود برای:
1. خود درمانی و درمان هر نوع بیماری دیگر.
2. برنامه ریزی تحصیلی و شغلی و ...
3. موفقیت در امورات زندگی
4. کاهش و از بین بردن هر نوع اضطراب و هیجان منفی
5. به دلیل اینکه انرژی ریکی هوشمند است و از طرف منبع پاکی ها هدایت می شود می توان آن را برای شناسایی و از بین بردن موارد بیماری زایی که در هاله و بدن فرد پنهان هستند به کار برد.
6. انرژی فرستادن به زمان گذشته (بله، زمان گذشته)، حال و آینده.
- گذشته: برای از بین بردن تمام خاطرات بیماری زا و یا مواردی که باعث احساس عذاب وجدان در فرد شده اند.
- حال:برای بهبود اوضاع و رهایی از استرس.
- آینده: برای روبراه شدن و اخذ نتیجه بهتر در کلیه اموری که قصد انجام آن را داریم (به عنوان نیروی کمکی، نه تعیین کننده صرف (که آن فقط کار خداست و بس).
7. حفاظت از خود و خانواده در برابر انرژی منفی محیط و افراد شرور.
8. دادن انرژی به غذا و نوشیدنی ها برای بارور کردن آنها و شارژ انرژی.
9. کمک به رشد سریع گیاهان و درختان.
10. ارسال انرژی از راه دور برای کمک به افراد نیازمند (زلزله زده و...).
11. رفع انسداد های عاطفی و فیزیکی در هاله افراد.
12. کمک برای از بین بردن بیماری های مزمن و فراگیر (اپیدمی) در یک ناحیه و یا کشور خاص.
13. تقویت انرژی خود و دیگران.
14. تقویت سیستم ایمنی بدن.
15. پاکسازی هوا / اتمسفر یک فضا یا اتاق خاص.
16. ایجاد آنتن ریکی (در اشیایی که همیشه همراه خود دارید تا پیوسته به شما انرژی ریکی ارسال دارند).
17. استفاده همراه سنگ های درمانگر.
18. بسط و توسعه فضای عاطفی و انرژی مثبت در یک محل و یا محیط کاری.
19. جذب نعمات و برکات خداوندی با به کار گیری Prosperity Reiki.
20. برکت دادن به پول و اموال و محیط کاری.
21. بالا بردن سطح هوشیاری برای تمرکز بهتر در موقع لزوم

۱۳۸٧/۳/٢٧
ویژگی ها و کاربردهای ریکی بخش 1 ... نظرات() 

انرژی پاک ریکی به صورت کاملا هوشمند و پویا در طبیعت موجود است. برخی از ویژگی هایی که این انرژی را از بقیه انرژی های همسان و غیر همسان جدا می سازد عبارتند از:

1. ریکی انرژی خود استاد نیست، بلکه اساتید ریکی به عنوان انتقال دهنده ریکی هستند و در حکم کانالی عمل می کنند که از طریق آنها فرد گیرنده قادر به برقراری ارتباط با منبع لایزال ریکی می شود. اجازه بدهید برای درک بهتر موضوع مثالی بزنیم:
یک سد پر آب و بسیار بسیار بزرگ را در نظر بگیرید که میلیونها متر مکعب آب در خود ذخیره دارد و به واسطه قرار گرفتن در مسیر چشمه های زیر زمینی آبش همیشه تامین است. حال، کشاورزان مناطق نزدیک این سد را تصور بفرمایید که قصد استفاده از آب این سد را برای آبیاری مزارع و مراتع خویش دارند. واضح است که این کشاورزان هرگز نمی توانند مستقیما از این سد، آب را بر اراضی خویش جاری سازند چرا که نه امکانش است و نه اراضی توان ذخیره این همه آب را دارند. بنابراین برای اینکه آب پشت سد به صورت بی خطر قابل استفاده باشد نیاز به وجود کانال هایی است که آب را به صورت کنترل شده و با هدایت کامل به هر محل دلخواه برسانند. اگر پشت سد کانال کشی مناسبی انجام پذیرفته باشد آب سد به راحتی و به قدر نیاز بر اراضی جاری خواهد شد.
ریکی نیز دقیقا حکم آب پشت سد را دارد به عنوان منبعی لایزال از انرژی، اما افراد اگر خواهان استفاده و برقراری ارتباط با آن باشند باید توسط استاد ریکی که کانال ریکی است به این منبع وصل شوند.

پس این ویژگی چند مزیت بزرگ دارد:

اول) ریکی انرژی خود استاد نیست که تمام شدنی باشد؛ بارها و امواج منفی استاد را به گیرنده منتقل کند؛ فرد انتقال دهنده را خسته کند؛ از انرژی فرد انتقال دهنده بکاهد و نیازمند هدایت از طرف استاد باشد. بلکه ریکی انرژی لایزال کائنات است بنابراین هیچگونه ضرر و عارضه جانبی برای گیرنده نداشته و استاد را نیز هرگز خسته نکرده و از انرژی او نه تنها نمی کاهد بلکه به واسطه ورود به بدن استاد، وی را نیز سر حال تر می کند.

دوم) ریکی پایان ناپذیر است به این معنی که تا کائنات وجود دارد ریکی نیز هست.

2. ریکی هوشمند است و به صورت کاملا هوشمندانه در فرآیند تسریع درمان بیماری ها و کاربرد های دیگر عمل می نماید. دلیل هوشمندی ریکی به دو ویژگی آن باز می گردد که:
الف) این نیرو هفتمین و در حقیقت کامل ترین گونه انرژی های موجود در طبیعت است که پیوند انرژی فیزیکی و جسمی را با انرژی معنوی و روحانی امکان پذیر می سازد.
ب) ریکی توسط وجود یگانه عالم هستی ایجاد شده و در مسیر چرخش کائنات قرار داده شده است. بنابراین، با احاطه کامل به ویژگی های انسانی و سایر موجودات عمل می نماید.

3. از آنجا که ریکی را قدرت برتر هدایت می کند ریکی به درستی می داند چه کند تا به شفای شخص گیرنده(ی) ریکی کمک کند و می داند "کی" منفی در کجای سیستم انرژی لطیف شخص وجود دارد. کی همان تعبیر کلی انرژی است که در مکاتب گوناگون به گونه های متفاوت تعبیر و نام گذاری شده است با اسامی مانند چی، پران، نیروی خلقت و ... . روش کار ریکی بدین صورت است که با ورود به بدن فرد گیرنده بلافاصله با "کی" منفی واکنش نشان می دهد و ابتدا تمام فرآیند درمان را بر همان نقطه یا نقاط متمرکز می کند. ممکن است فرد گیرنده درد یا بیماری خویش را به بخشی از بدن خود مرتبط بداند که در حقیقت منشا و عامل اصلی ایجاد بیماری نیست. ریکی در این مورد کاملا هوشمندانه عمل کرده و خود می داند کدامین نقطه را مورد هدف قرار دهد تا به فرآیند درمان سرعت ببخشد.

4. بر عکس سایر مکاتب و سنن تمرینات روحی که به سالها تمرین و ریاضت و طی طریق های خاص نیاز دارند، ریکی فرآیندی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند است. ریکی بر خلاف یوگا نیازی به تمرینات فیزیکی ندارد. (البته توجه کنید قصد ما هرگز بیان برتری ریکی بر یوگا و.. و یا بالعکس یوگا به ریکی و... نیست. هدف مقایسه بین این روش ها است. در حقیقت تمامی این روش ها و سنت ها و مکاتب ماورایی و متافیزیکی شناخت خویشتن و قرب الهی را نشانه گرفته اند. پس منشا و مقصد تمام این سبک ها وجود بی مثال خداوند متعال است).

5. ریکی ابدا مخصوص سن و تیپ و سلیقه و مکتب و گروه و فرقه خاصی نیست. هر کس با هر دینی، سنی، تحصیلاتی، گرایشات فکری و نیروی بدنی می تواند آن را فرا گرفته و به نفع خویش و دیگران آن را به کار برد.

۱۳۸٧/۳/٢٧
ریکی چیست؟ ... نظرات() 

ریکی چیست ؟

((توضیح در ادامه مطلب))


... ادامه مطلب
۱۳۸٧/۳/٢٧
رازهای چهره شناسی ... نظرات() 

 

 

از صورتتان راضی هستید یا نه؟ اگر می‌توانستید، می‌خواستید آن را تغییر بدهید؟ اگر می‌شد، چه‌جور صورتی برای خودتان می‌خواستید؟ به جواب این سؤال‌ها فکر کنید و جوابتان را به خاطر داشته باشید. آخر مقاله دوباره این جواب کار داریم.
برای خواندن ادامه این مطلب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

 

 


... ادامه مطلب
۱۳۸٧/۳/٢٧
ان ال پی چیست؟ ... نظرات() 

N . L . P
مخفف کلمات انگلیسی
Neuto Linguistic Programming
است که ترجمه تحت الفظی آن به فارسی
می شود : برنامه ریزی عصبی کلامی .
بخش عصبی این علم تاکید بر این نکته دارد که مهم رفتارها و اعمال انسان از فرآیند 5 حس اصلی او ( بویائی- چشائی- لامسه- بینائی و شنوائی ) نشات می گیرند .به عبارتی ما به کمک این 5 حس خویش دنیا را تجربه کرده و اطلاعات را می گیریم و براساس این اطلاعات است که عکس العمل مقتضی نشان می دهیم . بخش کلی این شیوه تاکید دارد که ما برای تنظیم افکار و رفتار خود و نیز برقرار کردن ارتباط با دیگران از حرف و کلام استفاده می کنیم برنامه ریزی نیز شامل انتخاب روشهایی است که می توانیم با استفاده از آن برای سازمان دهی به اهداف و اعمالمان به نتایج دلخواه برسیم .


چگونگی شکل گیری ان . ال .پی

در اوایل دهه 70 دو نفر آمریکایی به نامهای جان گریندر (زبان شناس) و ریچارد بندلر (روان شناس) شروع به مطالعه و تحقیق بر روی فعالیتهای درمانی 3 روان درمانگر مشهور آن زمان کردند . این 3 نفر عبارت بودند از : فرتیز پرلز (موسس مکتب گشتالت درمانی)، ویر جینیا سایتر (روان شناس مربوط به مسائل خانواده) و میلتون اریکسون (هیپنوتیزم درمانگر معروف که هزاران نفر را از طریق هیپنوتیزم درمان کرده بود) . جان گریندر و ریچارد بندلر به این علت این 3 روان درمانگر را برای کار خود انتخاب کردند چون آنها در حرفه شان بهترین زمان خود بوده و هریک تا به حال افراد بسیار زیادی را درمان کرده بودند. جان گریندر و ریچارد بندلر پس از چند سال تحقیق و مطالعه مستمر بر روی فعالیتهای 3 روان درمانگر ذکر شده به این نکته مهم واقف شدند که با اینکه آنها ظاهرا از روشهای متفاوتی برای روان درمانی استفاده می کردند اما وجود اشتراک زیادی در شیوه های درمانی این 3 نفر وجود داشت. البته بندلر و گریندر ابدا قصد نداشتند مکتب یا شیوه درمانی جدیدی به وجود آورند اما این دو نفر وجود اشتراک 3 روان درمانگر مشهور را پس از مطالعات و تحقیقات زیادی بر روی کار آنان یافته و پالایش کردند و در نهایت شیوه عالی و علمی نوین را در سال 1976 بنام ان . ال .پی پایه گذاری نمودند.

کاربرد های ان . ال . پی

ان . ال. پی، علم و هنر رسیدن به کمال ارتباط موثر تحول درون و کسب موفقیت است و چکیده ای می باشد از الگوی موفقیت افراد موفق جهان ان . ال .پی به شما می آموزد چگونه موفقیتهای گذشته خود را درک کرده و از آنها الگو بسازید تا مجددا موفقیتهای خود را بهتر و بیشتر تکرار کنید. این علم اصولا با ذهن انسان سر و کار دارد و به ما می آموزد چگونه آنچه را که می بینیم می شنویم و احساس می کنیم سازمان داده و از طریق حواس پنج گانه خویش دنیای بیرون را ویرایش و پالایش کنیم. از ان . ال .پی می توان در روان درمانی تجارت آموزش و پرورش ارتباط موثر با دیگران و ... استفاده های علمی و موثر فراوانی کرد .
 

۱۳۸٧/۳/٢٦
درس 1 زندگی ... نظرات() 

 

                                            

                                           درس 1

جهان معلم ماست !!

ما برای یادگیری به دنیا آمده ایم و کائنات معلم ماست . وقتی در درسی مردودمی شویم باید دوباره ثبت نام کنیم و دوباره ! شرط ورود به درس بعدی ، یادگیری درس فعلی است و درسهای دنیا ، بی پایانند !

نتیجه : ما به دنیا آمده ایم که یاد بگیریم .